YDR-BT Kelebek Tip Yangın Damperi (CE, EN1366-2 Sertifikalı)

YDR-BT Kelebek Tip Yangın Damperi (CE, EN1366-2 Sertifikalı)

YDR-BT kelebek tip yangın damperleri, 120 dakikaya kadar yangın dayanımlıdır ve yangın bölmeli duvarlardan geçen havalandırma kanallarının çıkışına yangın anında kanalı kapatmak için yerleştirilir. Damperler, yangın esnasında güvenlik elemanı olarak ve yangının belirli bir zaman aralığında havalandırma kanalından yayılmasını önleyici eleman olarak kullanılırlar. YDR-BT yangın damperleri dış ortam koşullarından arındırılmış havalandırma kanallarında kullanılabilirler. Standart olarak tüm YDR-BT kelebek tip yangın damperleri ±1,5°C tolerans ile 72°C ve üzeri derecelerde sigortalar ile birlikte kullanılırlar. Bu sigorta damper kanatlarını açık pozisyonda bir arada tutar. Kanal içerisindeki hava sıcaklığı 72°C’ye ulaştığında sigorta kopar ve damper kanatları kapanarak, kanalın geri kalan kısmını her türlü dumandan ve alevden korur.
Kelebek tip yangın damperleri küçük ölçekli havalandırma kanalları için mükemmel bir yangın dayanımı sunar. Havalandırma kanallarının içerisine yerleştirilerek yangının yayılmasını önler. Montajı kolay yapılacak şekilde tasarlanmıştır.
Ses yönünden; yangın damperleri pasiftir. Test veya yangın durumunda açma / kapama halinde ses üretir ki bu ses 5sn sınırı altındadır.